Pani Ciocia.

Szkolenia idealne dla nauczycieli

Okładka Szkolenia idealne dla nauczycieli
Pani Ciocia
Pani Ciocia

We wcześniejszym poście napisałam, że aby dobrze przygotować się do nadchodzącego roku szkolnego, fajnie by było aby nauczyciele postawili na szkolenia.

Przychodzę dzisiaj z propozycją najbardziej przydatnych szkoleń, które na pewno wykorzystacie w pracy z dziećmi (w głównej mierze szkolenia zostały wykorzystane w pracy w przedszkolu).

Dla tych nauczycieli, którzy stawiają na szkolenia stacjonarne, super opcją jest szkolenie Pani Moniki Kluzy. Tak wiem, szkolenia są sezonowe, raz na jakiś czas. Lecz spokojnie można też wykupić sobie je online. Powiem szczerze, najwięcej rzeczy (układów tanecznych, przedstawień itp) wykorzystywałam właśnie z tych szkoleń.

Oczywiście, są szkolenia czy webinary które są bezpłatne. Pierwsze co przychodzi mi na myśl jest to platforma Misja Ciocia na facebooku, bo z tego co wiem to na ich stronie szkolenia są płatne lecz bardzo wartościowe. Są to szkolenia z certyfikatami.

Piszę o szkoleniach, bo wiem jak trudno jest wybrać te najbardziej przydatne. Sama byłam w sytuacji, gdzie byłam zmuszona przez pracodawcę odbywać takie szkolenia raz w miesiącu i przynosić zaświadczenie z odbytego szkolenia. Pamiętajcie, że szkolimy się dla siebie i dostosowujemy szkolenia pod siebie, pod własne potrzeby i potrzeby waszej grupy.

Projekt bez tytułu (9).png

Co do samych szkoleń...

Rewelacyjnym szkoleniem jest szkolenie " Gry i zabawy przeciwko agresji" . Bardzo często wykorzystywałam te zabawy, gdy czułam że grupa zaczyna mi się za dużo kłócić i gdy widziałam, że zaczynają się pewnego rodzaju zaczepki czy bójki. Jest to super pomysł na przywrócenie ładu w grupie.

Dużo dały mi szkolenia na temat uważności uwagi czy szkolenia na temat praktykowania ćwiczeń ciszy. Gdybyście widzieli jak z grupy prawie samych chłopaków, którzy roznosili sale nagle nastała cisza a dzieci koncentrowały się na danym ćwiczeniu. COŚ NIESAMOWITEGO. I jeszcze napiszę tylko tyle że dzieciaki uwielbiają takie rzeczy, oczywiście nie cały czas, jedno i to samo ale raz na jakiś czas jest to bardzo atrakcyjna forma zajęcia dla nich.

Jest mnóstwo szkoleń, które pomagają nam w codziennej pracy. Dobierz odpowiednie szkolenie dla siebie i swojej grupy a na pewno wykorzystasz je w codziennej pracy. :)

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


szkoleniapani ciocianauczycielpoczątek roku

Inne posty

Okładka Jak nauczyciel powinien się przygotować na rozpoczęcie roku szkolnego?

Jak nauczyciel powinien się przygotować na rozpoczęcie roku szkolnego?

Pamiętajcie o ty, jakie będzie nasze-nauczycieli podejście do sytuacji, takie będziemy mieli odzwierciedlenie tej sytuacji :) Jeżeli będziemy zaangażowani w pracę to na pewno ona będzie satysfakcjonująca.

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Dni adaptacyjne w przedszkolu

Dni adaptacyjne w przedszkolu

Przygotujcie rodziców do tego wydarzenia. Najlepiej na zebraniu rodziców powiedzcie jak może przebiegać adaptacja w przedszkolu.

Pani Ciocia
Pani Ciocia