Pani Ciocia.

Jak nauczyciel powinien się przygotować na rozpoczęcie roku szkolnego?

Okładka Jak nauczyciel powinien się przygotować na rozpoczęcie roku szkolnego?
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Aby dobrze przygotować się do zbliżającego się roku szkolnego nauczyciel powinien zaznajomić się z listą dzieci, które będzie miał w grupie.

Projekt bez tytułu (6).png

Najważneijsze jest to by dobrze nastawić się na nowy rok szkolny. Przyniesie on nowe doświadczenia i jeżeli my jako nauczyciele podejdziemy do tematu na zasadzie "Nowy rok, znowu to samo, znowu te same dzieci, znowu będą problemy, będzie głośno, dzieci są okropne" to uwieżcie mi, że to chyba czas na zmianę pracy. :)

Ja jestem stosunkowo młodym nauczycielem, i jak widzę moje starsze koleżanki z pracy to obawiam się, że taka też będę.

Staram się myśleć pozytywnie i już zaczynać przygotowania. Oczywiście mowa tu o przygotowaniu SIEBIE. Weź udział w jakimś szkoleniu, które być może przyda Ci się i wykorzystasz je w pracy, poczytaj sobie o adaptacji dzieci, o tym co się dzieje w głowach tych małych ludzi. One wyczują twoją niepewność, one wyczują twój brak zaangażowania.

Projekt bez tytułu (7).png

Pozostawmy stary rok szkolny w tyle i przygotujmy się na niezwykłą podróż. Moja będzie bardzo ciekawa bo zaczynam dwie NOWE zupełnie prace jednocześnie. Ale jestem bardzo tym podekscytowana.

Pamiętajcie o ty, jakie będzie nasze-nauczycieli podejście do sytuacji, takie będziemy mieli odzwierciedlenie tej sytuacji :) Jeżeli będziemy zaangażowani w pracę to na pewno ona będzie satysfakcjonująca.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


początek rokupani ciocianauczycielrefleksja

Inne posty

Okładka Zimowe zabawy w przedszkolu

Zimowe zabawy w przedszkolu

W tym przepięknym czasie, jakim jest okres przedświąteczny warto też jest wykonać przeróżne prace plastyczne. Możecie wykonać Panią Zimę, możecie zrobić krajobraz zimowy przeróżnymi technikami.

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Święta.... święta....

Święta.... święta....

Oczywiście, oprócz indywidualnego prezentu, można zrobić grupowy. Najlepiej wtedy skonsultować się z nauczycielem aby dowiedzieć się czego brakuje w grupie

Pani Ciocia
Pani Ciocia