Zajęcia wakacyjne w przedszkolu | Pani Ciocia - Blog przedszkolny dla nauczycieli i rodziców

Pani Ciocia.

Zajęcia wakacyjne w przedszkolu

Angelika Tkocz

Rok szkolny właśnie się skończył i zadajemy sobie pytanie.. Co możemy robić z naszymi dzieciakami w przedszkolu?

Warto jednak pamiętać, że zajęcia wakacyjne powinny być luźne, atrakcyjne dla dzieci.

wakacje przedszkole.jpg

Można na każdy tydzień wakacji ustalić sobie dany blok tematyczny tak jak to jest w przypadku roku szkolnego. Atrakcyjne dla dzieci mogą być np. dni wodne, dni sensoryczne, gdzie dzieci mogą się wybrudzić, gdzie będą mokre. Jest to zabawa na pół dnia :)

woda.jpg

Podczas wakacji, czas możemy wykorzystać na spacery, wycieczki czy różnego rodzaju wyjścia poza teren przedszkola. Jest to nasz czas, aby pobyć z naszymi wychowankami na neutralnym terenie, gdzieś gdzie będzie on się czuł swobodnie. Jeżeli macie gdzieś w pobliżu łąki, lasy, place zabaw to śmiało wychodźcie, nawet jeżeli by was miało nie być i pół dnia. W ten dzień możecie np wziąć śniadanie na wynos i zrobić sobie piknik (oczywiście najpierw poinformujcie o tym rodziców, aby każdy przybył do przedszkola na czas). Podczas wakacji BAWCIE SIĘ. Wykorzystajcie do tego chustę animacyjną, bańki, kredy, zróbcie zawody sportowe. Ten czas jest dla was.

przedszkole bańki.jpg

Podczas wakacji możecie "wyruszyć" w świat. Każdego dnia zorganizujcie sobie wyprawę do innego kraju. Przygotujcie wspólnie dekoracje, możecie również wykorzystać do tego posiłki. Przecież każdy kraj to inne potrawy. Niech wyobraźnia was poniesie. Mamy 2 miesiące aby kreatywnie spędzić czas z naszymi wychowankami.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


wakacjepani ciociakreatywny czasinspiracjezabawywoda

Inne posty

Maria Montessori

Na nagrobku M. Montessori umieszczono napis w języku włoskim: "PROSZĘ WAS, KOCHANE DZIECI, KTÓRE WSZYSTKO POTRAFICIE, ABYŚCIE RAZEM ZE MNĄ BUDOWAŁY POKÓJ NA ŚWIECIE I POMIĘDZY LUDŹMI"

Angelika Tkocz

Pedagogika Marii Montessori

Maria Montessori była jedną z pierwszych kobiet, która uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie w Rzymie.

Angelika Tkocz