Zabawy w wolnym czasie - układanki i klocki | Pani Ciocia - Blog przedszkolny dla nauczycieli i rodziców

Pani Ciocia.

Zabawy w wolnym czasie - układanki i klocki

Angelika Tkocz

Chyba każdy z nas w swoim życiu układał klocki czy różnego rodzaju układanki. Najczęściej na układaniu spędzaliśmy wiele godzin. Co mają w sobie te zabawki, że dzieci się nimi chętnie bawią?

Klocki i układanki uczą dzieci kreatywności i pobudzają wyobraźnię. Rozwijają ich małą motorykę, ćwiczą koordynację ręka-oko. Są także niezrównane w trakcie wprowadzania pojęć, takich jak „duży”, „mały”, czy relacji przestrzennych. Maluszki mogą również trenować prawidłowy chwyt.

Klocki możemy wykorzystać w zajęciach dydaktycznych. Możemy wprowadzać nazwy kolorów, figur geometrycznych. Obecnie na rynku jest tyle rodzajów klocków i układanek, że możemy z nimi zrobić dosłownie wszystko. Zatem jeżeli zauważamy duże zainteresowanie klockami to wykorzystujmy je jak tylko potrafimy, urozmaicone zajęcia dają większy efekt dydaktyczny :) Klocki i układanki nie tylko posłużą nam jako element zajęć dydaktycznych, mogą również posłużyć nam jako element relaksacji czy wyciszenia.

Inne zabawy, które u nas znajdziesz :

Zabawa z koszem

Zabawa z motywem zimowym

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


układankiklockidzieckopani ciociawolny czaszabawarozwój

Inne posty

Dzień Dziecka u Pani Cioci

Z okazji Dnia Dziecka na Zamojskim rynku były zorganizowane różne atrakcje dla dzieci. Tłum dzieci brał udział w różnych konkursach, zawodach, tańcach.. Mogli wygrać naprawdę fajne nagrody :)

Angelika Tkocz

Pierwsza wizyta u logopedy oraz diagnoza logopedyczna

Ważne jest to aby rodzic był w 100% szczery w przekazywaniu informacji o jakie pyta logopeda. Jest to ważny element, ponieważ nie jesteśmy w stanie po pierwszym spotkaniu wyłapać wszystkich elementów, jakie dostrzegli rodzicie na przestrzeni całego życia dziecka.

Angelika Tkocz