Pani Ciocia.

Zabawy w wolnym czasie - układanki i klocki

Okładka Zabawy w wolnym czasie - układanki i klocki
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Chyba każdy z nas w swoim życiu układał klocki czy różnego rodzaju układanki. Najczęściej na układaniu spędzaliśmy wiele godzin. Co mają w sobie te zabawki, że dzieci się nimi chętnie bawią?

Klocki i układanki uczą dzieci kreatywności i pobudzają wyobraźnię. Rozwijają ich małą motorykę, ćwiczą koordynację ręka-oko. Są także niezrównane w trakcie wprowadzania pojęć, takich jak „duży”, „mały”, czy relacji przestrzennych. Maluszki mogą również trenować prawidłowy chwyt.

Klocki możemy wykorzystać w zajęciach dydaktycznych. Możemy wprowadzać nazwy kolorów, figur geometrycznych. Obecnie na rynku jest tyle rodzajów klocków i układanek, że możemy z nimi zrobić dosłownie wszystko. Zatem jeżeli zauważamy duże zainteresowanie klockami to wykorzystujmy je jak tylko potrafimy, urozmaicone zajęcia dają większy efekt dydaktyczny :) Klocki i układanki nie tylko posłużą nam jako element zajęć dydaktycznych, mogą również posłużyć nam jako element relaksacji czy wyciszenia.

Inne zabawy, które u nas znajdziesz :

Zabawa z koszem

Zabawa z motywem zimowym

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


układankiklockidzieckopani ciociawolny czaszabawarozwój

Inne posty

Okładka Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Uczeń w szkole doznaje wielu emocji. Mogą one występować pod dwoma postaciami. Jedną z nich są emocje pozytywne a drugą negatywne. Do negatywnych emocji związanych z sytuacją edukacyjną mogą należeć: strach, złość . Lecz pozytywnymi emocjami mogą być radość, zachwyt. 

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Przeanalizujcie sobie teraz co możecie wykorzystać w ciągu całego roku szkolnego i nazbierajcie sobie- to nic nie kosztuje a możecie mieć o wiele ciekawsze dla dzieci zajęcia. Bo pamiętajcie!!! To co dla nas jest ciekawe, nie zawsze jest ciekawe dla dzieci :)

Pani Ciocia
Pani Ciocia