Pani Ciocia.

Zabawy matematyczne w przedszkolu

Okładka Zabawy matematyczne w przedszkolu
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Gry i zabawy o treści matematycznej spełniają różnorodne cele i zadania poznawcze:

- ułatwiają intuicyjne rozumienie trudnych, abstrakcyjnych pojęć matematycznych i geometrycznych, np.: pojęcia zbioru i liczby, języka relacji, stosunków wielkościowych i przestrzennych;

- stwarzają sytuacje umożliwiające ćwiczenie techniki rachunkowej w zakresie czterech podstawowych działań arytmetycznych wraz z elementami logiki kombinatoryki.

Różne rodzaje gier i zabaw matematycznych umożliwiają zdobywanie bezpośrednich doświadczeń w zakresie spostrzegania liczb, działań matematycznych i figur geometrycznych, sprzyjają samodzielnemu poszukiwaniu i odkrywaniu ich własności oraz stosunków wielkościowych i przestrzennych, dopomagają w kształtowaniu pojęć matematycznych i geometrycznych oraz umiejętności operowania nimi w sytuacjach zadaniowych. Szczególne zadanie mają zabawy geometryczne ćwiczące orientację w zakresie stosunków przestrzennych oraz rozpoznawaniu i nazywaniu prostych figur geometrycznych.

Oto kilka prostych gier oraz zabaw matematycznych

1) Przypinanie pinesek na cyfrę- jest to doskonałe ćwiczenie podczas wprowadzania liczb w przedszkolu.

Wystarczy nam wydrukowana i zalaminowana cyfra, podstawka korkowa oraz pinezki.

2) Na rolki po papierze toaletowym naklej cyfry 0-9. Daj dziecku garść patyków i poproś, żeby do każdego kubeczka powstałego z rolki włożyło ich odpowiednią ilość (zgodnie z cyfrą widniejącą na karteczce).

3) Wytnij z kolorowych kartek koła i złóż je na pół. Wokół brzegów narysuj niewielkie kółeczka przypominające ząbki. Przygotuj koszyczek z połamaną na niewielkie kawałeczki kredą. Rzucajcie kostką, a zadaniem dziecka jest zapełnienie papierowej buzi tyloma ząbkami (kredami), ile wskazuje ilość oczek na kostce.

pexels-matthias-groeneveld-4200740.jpg

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


matematykazadaniazabawy zabawy matematycznepani ciociazabawy w przedszkolu

Inne posty

Okładka Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Uczeń w szkole doznaje wielu emocji. Mogą one występować pod dwoma postaciami. Jedną z nich są emocje pozytywne a drugą negatywne. Do negatywnych emocji związanych z sytuacją edukacyjną mogą należeć: strach, złość . Lecz pozytywnymi emocjami mogą być radość, zachwyt. 

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Przeanalizujcie sobie teraz co możecie wykorzystać w ciągu całego roku szkolnego i nazbierajcie sobie- to nic nie kosztuje a możecie mieć o wiele ciekawsze dla dzieci zajęcia. Bo pamiętajcie!!! To co dla nas jest ciekawe, nie zawsze jest ciekawe dla dzieci :)

Pani Ciocia
Pani Ciocia