Zabawy dywanowe | Pani Ciocia - Blog przedszkolny dla nauczycieli i rodziców

Pani Ciocia.

Zabawy dywanowe

Angelika Tkocz

Zabawy dywanowe stanowią ważny element wychowania przedszkolnego. W ciągu dnia każdy przedszkolak powinien mieć chwilę czasu zarówno na szaleństwo i zabawę, jak i odpoczynek. Dlatego nauczyciele przedszkola powinni znać i zawsze „mieć pod ręką” kilka propozycji zabaw dywanowych.

Zabawy dywanowe stanowią pewnego rodzaju pomoc w codziennej pracy z dziećmi. Jeszcze jak pracowałam jako pomoc nie rozumiałam sensu takich zabaw, były dla mnie czymś, czego nie potrafiłam znieść.. Tak wiem, zabawy dywanowe są atrakcyjne dla dzieci lecz ja ich nie lubiłam od przedszkola do początku pracy jako nauczyciel.

😂

Tak więc, teraz je uwielbiam i nie wyobrażam sobie dnia bez zabaw dywanowych. Co dają nam takie zabawy?
Otóż :
- uspokajają grupę,
-są formą odpoczynku po zajęciach ruchowych,
- mogą stanowić pewnego rodzaju relaksację,
- urozmaicają nasze zajęcia.

koło.jpg

Zabawy dywanowe stanowią cenne wsparcie dla nauczyciela. Można je wykorzystać praktycznie w każdej chwili i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych rekwizytów i pomocy dydaktycznych. Ograniczają nas tylko chęci i wyobraźnia :)


Oto kilka propozycji zabaw dywanowych:

1. Gąski, Gąski do domu.
2. Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy
3. Jeż
4. Kamyczek
5. Uciekaj myszko
6.Pająk i muchy

I wiele innych zabaw. Więcej sprawdzonych zabaw dywanowych znajdziecie na stronie http://przedszkolnepomysly.pl/2020/02/23/zabawy-dywanowe-w-przedszkolu/


Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


zabawy dywanowe pani ciociazajęciawolny czaszabawy

Inne posty

Gotowość szkolna

W ocenie gotowości dziecka do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej pomoże rodzicom informacja o poziomie przygotowania dziecka do edukacji szkolnej, przygotowana przez nauczyciela w przedszkolu, a także wg potrzeby opinia specjalistów z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej.

Angelika Tkocz

Ocenianie w szkole

Jak już wiemy, ocenianie w szkołach zmieniało się na przestrzeni lat. W tym artykule chciałabym przedstawić obecne sposoby oceniania jakie możemy spotkać w dzisiejszych szkołach.

Angelika Tkocz