Pani Ciocia.

Zabawy dywanowe

Okładka Zabawy dywanowe
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Zabawy dywanowe stanowią ważny element wychowania przedszkolnego. W ciągu dnia każdy przedszkolak powinien mieć chwilę czasu zarówno na szaleństwo i zabawę, jak i odpoczynek. Dlatego nauczyciele przedszkola powinni znać i zawsze „mieć pod ręką” kilka propozycji zabaw dywanowych.

Zabawy dywanowe stanowią pewnego rodzaju pomoc w codziennej pracy z dziećmi. Jeszcze jak pracowałam jako pomoc nie rozumiałam sensu takich zabaw, były dla mnie czymś, czego nie potrafiłam znieść.. Tak wiem, zabawy dywanowe są atrakcyjne dla dzieci lecz ja ich nie lubiłam od przedszkola do początku pracy jako nauczyciel.

😂

Tak więc, teraz je uwielbiam i nie wyobrażam sobie dnia bez zabaw dywanowych. Co dają nam takie zabawy?
Otóż :
- uspokajają grupę,
-są formą odpoczynku po zajęciach ruchowych,
- mogą stanowić pewnego rodzaju relaksację,
- urozmaicają nasze zajęcia.

koło.jpg

Zabawy dywanowe stanowią cenne wsparcie dla nauczyciela. Można je wykorzystać praktycznie w każdej chwili i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych rekwizytów i pomocy dydaktycznych. Ograniczają nas tylko chęci i wyobraźnia :)


Oto kilka propozycji zabaw dywanowych:

1. Gąski, Gąski do domu.
2. Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy
3. Jeż
4. Kamyczek
5. Uciekaj myszko
6.Pająk i muchy

I wiele innych zabaw. Więcej sprawdzonych zabaw dywanowych znajdziecie na stronie http://przedszkolnepomysly.pl/2020/02/23/zabawy-dywanowe-w-przedszkolu/


Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


zabawy dywanowe pani ciociazajęciawolny czaszabawy

Inne posty

Okładka Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Uczeń w szkole doznaje wielu emocji. Mogą one występować pod dwoma postaciami. Jedną z nich są emocje pozytywne a drugą negatywne. Do negatywnych emocji związanych z sytuacją edukacyjną mogą należeć: strach, złość . Lecz pozytywnymi emocjami mogą być radość, zachwyt. 

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Przeanalizujcie sobie teraz co możecie wykorzystać w ciągu całego roku szkolnego i nazbierajcie sobie- to nic nie kosztuje a możecie mieć o wiele ciekawsze dla dzieci zajęcia. Bo pamiętajcie!!! To co dla nas jest ciekawe, nie zawsze jest ciekawe dla dzieci :)

Pani Ciocia
Pani Ciocia