Pani Ciocia.

Wiosna w przedszkolu

Okładka Wiosna w przedszkolu
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, pełna kolorów, zapachów i dźwięków. Zbliżająca się wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długiej i zimnej zimie. W przedszkolu możemy wiele ciekawych aktywności z dziećmi związanych z nadchodzącą porą roku.

Zacznijmy od tego, co najbardziej kojarzy się z wiosną – kwiaty. Warto przeprowadzić z dziećmi lekcję o roślinach, jak rosną, jakie mają części i jak je pielęgnować. W ramach praktycznych zajęć można zasadzić w doniczkach cebulki tulipanów, żonkili czy hiacyntów i obserwować jak rosną. Dzieci będą zachwycone, kiedy zobaczą swoje kwiaty w pełnej krasie.

Innym ciekawym pomysłem może być stworzenie wraz z dziećmi wiosennego ogrodu na korytarzu lub w przedszkolnym ogródku. W ramach zajęć plastycznych można wykonać z papieru lub bibuły kwiaty i drzewa, a następnie umieścić je na ścianie lub w ziemi, tworząc piękny wiosenny krajobraz.


Wiosną pojawiają się także pierwsze ptaki, które wracają z cieplejszych krajów. Dzieci mogą nauczyć się rozpoznawać ptaki po dźwiękach oraz wyglądzie. Można zorganizować konkurs, kto pierwszy zauważy jaskółkę lub bociana.

pexels-pixabay-414181.jpg

Wiosna to również czas, kiedy pojawiają się pierwsze owady. Warto przeprowadzić lekcję o życiu pszczół, motyli, biedronek czy mrówek. Dzieci będą zachwycone, kiedy zobaczą jak owady krążą wokół kwiatów, zbierając nektar.


Wiosną również można zorganizować wiele zajęć na świeżym powietrzu. Można zorganizować wycieczkę do parku lub na łąkę, gdzie dzieci będą mogły pobiegać, poszukać pierwszych wiosennych kwiatów, a także spotkać owady i ptaki.

pexels-jill-wellington-413707.jpg


Wiosna to czas radości, zabawy i odkrywania nowych rzeczy. Dlatego warto zorganizować wiele ciekawych zajęć związanych z tą piękną porą roku. Warto skorzystać z okazji, by pokazać dzieciom jak wiele wokół nas się dzieje i jak wiele piękna kryje się w naturze.


Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


wiosnawiosna w przedszkoluprzedszkolepaniciociapani ciocia

Inne posty

Okładka Rewalidacja w przedszkolu- z czego korzystam na zajęciach?

Rewalidacja w przedszkolu- z czego korzystam na zajęciach?

Rewalidacja w każdej placówce wygląda nieco inaczej. Z założenia zajęcia mają być dostosowane do potrzeb i możliwości poznawczych dzieci. U nas w przedszkolu rewalidacja odbywa się indywidualnie, ale zdarzają się sytuacje gdzie na zajęciach mam dwoje dzieci- zależy to od tego co jest napisane w opinii czy orzeczeniu. Uczniowie chętnie angażują się w rozwiązywane zadań w ramach specjalnie przygotowanych kart pracy. 

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Rewalidacja w przedszkolu

Rewalidacja w przedszkolu

Pojęcie rewalidacji odnosi się do całokształtu działań: wychowawczych, dydaktycznych, terapeutycznych podejmowanych na rzecz ucznia z niepełnosprawnością. Rewalidacja odnosi się więc do procesu wzmacniania osoby z niepełnosprawnością i intensyfikowania szans przez niepełnosprawność zmniejszonych.

Pani Ciocia
Pani Ciocia