Pani Ciocia.

Wakacyjne zajęcia w przedszkolu

Okładka Wakacyjne zajęcia w przedszkolu
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Chociaż pogoda tego nie pokazuje to wakacje są w pełni!

Większość z nas zastanawia się co robić w przedszkolu z dziećmi, żeby przetrwać wakacje. Nie jest to takie łatwe, gdyż dzieci szybko się nudzą i pragną ciągłej zmiany. Co więc możemy robić z dziećmi?

Pierwszą rzeczą jaka przychodzi mi na myśl jest to dzień wodny. Tak dzień wodny :) Do zabawy wystarczą Wam tak naprawdę małe balony wypełnione wodą i świetna zabawa gwarantowana.

balon2.jpg

Drugą aktywnością, którą możemy wykorzystać podczas wakacji to różnego rodzaju zabawy z chustą animacyjną. Każda zabawa z wykorzystaniem chusty będzie wspaniałym pomysłem na urozmaicenie czasu dzieci w przedszkolu.

Kolejną atrakcyją zabawą dla dzieci jest malowanie na folii. Do tej zabawy potrzebne wam będą 2 drzewa lub stolik lub krzesełka, folia spożywcza lub stretch i oczywiście farby :)

Kolejne co przychodzi mi do głowy to różnego rodzaju tańce i zabawy muzyczne.

Ważne jest to aby wszytsko co robicie dostosować to waszych grup co w wakacje jest utrudnione bo w większości przedszkoli grupy są łączone.

Nieodpowiednie zajęcia są nieaktakcyjne dla dzieci :)

Oprócz zabaw można w wakacje zwiedzić cały świat. Dziesiejsze możliwości umożliwiają nam na zobaczenie KAŻDEJ części świata :)

Życzę Wam udanych, pełnych zabawy wakacji :)

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


wakacjezabawyzajęcia wakacyjnepani ciociabalonywodafarby

Inne posty

Okładka Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Uczeń w szkole doznaje wielu emocji. Mogą one występować pod dwoma postaciami. Jedną z nich są emocje pozytywne a drugą negatywne. Do negatywnych emocji związanych z sytuacją edukacyjną mogą należeć: strach, złość . Lecz pozytywnymi emocjami mogą być radość, zachwyt. 

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Przeanalizujcie sobie teraz co możecie wykorzystać w ciągu całego roku szkolnego i nazbierajcie sobie- to nic nie kosztuje a możecie mieć o wiele ciekawsze dla dzieci zajęcia. Bo pamiętajcie!!! To co dla nas jest ciekawe, nie zawsze jest ciekawe dla dzieci :)

Pani Ciocia
Pani Ciocia