Trudne zachowania dzieci w przedszkolu | Pani Ciocia - Blog przedszkolny dla nauczycieli i rodziców

Pani Ciocia.

Trudne zachowania dzieci w przedszkolu

Angelika Tkocz

Jak dobrze wiemy, trudne zachowania dzieci zdarzają się bardzo często, lecz nie zawsze wiemy jak się zachować w danej sytuacji.

Na początku chciałabym opisać Was mój własny przykład.

Rozpoczynając pracę z nową grupą, dowiedziałam się że chłopiec, którego będę wychowawcą zachowuje się bardzo agresywnie w stosunku do byłego wychowawcy jak i innych dzieci w grupie.
I wiecie... nastawiłam się bardzo negatywnie do tego dziecka (wiem, że tak nie powinnam, lecz jest to raczej normalna reakcja), mogę stwierdzić, że bałam się pracy z tym dzieckiem.
Po kilku dniach pracy z chłopcem, stwierdziłam że wcale nie ma się czego bać. Chłopiec nie reagował w negatywny sposób na upomnienia, pracował bardzo dobrze, bawił się z innymi dziećmi.

chłopiec.jpeg


Co się okazało?

Wcześniejszy nauczyciel na wszystko reagował krzykiem. To sprawiało że chłopiec w odpowiedzi na krzyk nauczyciela odpowiadał agresją.

Co ja robię, żeby nie doprowadzić do agresji u chłopca?
- nie krzyczę (staram się rozwiązać problem rozmową)
- jeżeli widzę, że zaczyna się "coś" dziać , daję mu możliwość wyciszenia się
- rozmawiam z nim (oraz z całą grupą) o możliwościach radzenia sobie z negatywnymi emocjami.

luz.jpeg

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


trudne emocjedzieckoradzenie sobie z emocjamipani ciocia

Inne posty

Gotowość szkolna

W ocenie gotowości dziecka do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej pomoże rodzicom informacja o poziomie przygotowania dziecka do edukacji szkolnej, przygotowana przez nauczyciela w przedszkolu, a także wg potrzeby opinia specjalistów z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej.

Angelika Tkocz

Ocenianie w szkole

Jak już wiemy, ocenianie w szkołach zmieniało się na przestrzeni lat. W tym artykule chciałabym przedstawić obecne sposoby oceniania jakie możemy spotkać w dzisiejszych szkołach.

Angelika Tkocz