Pani Ciocia.

Szczęśliwego Nowego Roku

Okładka Szczęśliwego Nowego Roku
Pani Ciocia
Pani Ciocia

I oto jest!
Pierwszy post w nowym roku.

zdj.jpeg

Długo myślałam co mam napisać. Więc zacznę od tego, że w tym nowym roku życzę Wam wiele sukcesów zawodowych oraz osobistych. Niech Wasza praca przyniesie wiele satysfakcji oraz nowych, ciekawszych wyzwań. Mam nadzieję, że ten nowy rok będzie dla Was i dla mnie o wiele ciekawszy oraz o wiele bardziej produktywny niż poprzedni.

Zastanawiając się nad tym, co mam napisać, wpadła mi do głowy pewna myśl. Opowiem Wam o tym jak w ostatnim czasie zmieniłam swój sposób myślenia i jak nadal ćwiczę inne postrzeganie świata.

Zacznę od tego, że na od mojego męża na urodziny dostałam książkę "Możesz uzdrowić swoje życie" autorki Louise Hay. Na początku byłam mega sceptycznie nastawiona do tej książki, lecz gdy tylko zaczęłam ją czytać uświadomiłam sobie, że jest to coś czego potrzebowałam na tamten czas. Dzięki niej zaczęłam (nie codziennie) wypisywać i powtarzać afirmacje, analizowałam swój dzień, zaczęłam dopuszczać więcej pozytywnych niż negatywnych myśli. Oczywiście na tej książce się nie skończyło. Zaczęłam czytać inne książki o podobnej tematyce, lecz ona mnie nie zainteresowały. Aż w końcu nadszedł dzień 6 Grudnia, gdzie dostałam kalendarz na 2022 rok " 365 dni mindfulness". Mindfulness jest to trening uważności. Dużo na ten temat czytałam, oglądałam filmów i zaczęłam wprowadzać w życie.

bolg.jpeg

Wiadomo, że nie da się od razu na 100% zmienić swoich nawyków, które miało się przez 25 lat. W tym kalendarzu zapisuję sobie afirmacje na dany dzień i swoje przemyślenia.
Dzisiaj również zaczęłam czytać książkę Agnieszki Maciąg "Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia." I powiem Wam, że jak na tą chwilę bardzo mi się podoba to, co jest napisane w tej książce. Ale więcej będę mogła powiedzieć po jej przeczytaniu.

To tak naprawdę dzięki mojemu mężowi zaczęłam zmieniać siebie, zaczęłam widzieć to czego wcześniej nie dostrzegałam i zaczęłam skupiać się na sobie i na miłości i akceptacji do samej Siebie.

afir.jpeg


I tego też Wam życzę, abyście doceniali samych siebie, swoją pracę oraz abyście POKOCHALI SAMYCH SIEBIE.

Szczęśliwego Nowego Roku.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


afirmacjanowy roksukcesymotywacjakochaj siebie mindfulness

Inne posty

Okładka Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Uczeń w szkole doznaje wielu emocji. Mogą one występować pod dwoma postaciami. Jedną z nich są emocje pozytywne a drugą negatywne. Do negatywnych emocji związanych z sytuacją edukacyjną mogą należeć: strach, złość . Lecz pozytywnymi emocjami mogą być radość, zachwyt. 

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Przeanalizujcie sobie teraz co możecie wykorzystać w ciągu całego roku szkolnego i nazbierajcie sobie- to nic nie kosztuje a możecie mieć o wiele ciekawsze dla dzieci zajęcia. Bo pamiętajcie!!! To co dla nas jest ciekawe, nie zawsze jest ciekawe dla dzieci :)

Pani Ciocia
Pani Ciocia