Swobodna zabawa | Pani Ciocia - Blog przedszkolny dla nauczycieli i rodziców

Pani Ciocia.

Swobodna zabawa

Angelika Tkocz

Zabawa jest dla dziecka naturalną forma poznawania świata i zbierania doświadczenia. Dla dzieci sens tkwi w samej aktywności. Zabawa zbliża, wzmacnia relacje, zwiększa wzajemną otwartość. Zaspokaja nie tylko potrzebę kontaktu, wspólnoty i przynależności, ale także potrzebę rozwoju czy świętowania – zarówno u dzieci jak i rodziców. Zabawa jest bardzo istotnym elementem w rozwoju każdego dziecka. Można powiedzieć, że zabawa jest również istotna jak przytulanie czy rozmowa.

Dziecko podczas zabawy jest swobodne, spontaniczne nie obciążone koniecznością samokontroli jak na przykład w czasie zajęć organizowanych.

swobodna zabawa 1.jpg

Podczas zabawy dziecko utrwala i doskonali przyswojone już sposoby myślenia i działania, ponadto rozwija swe możliwości umysłowe, wzbogaca zasób wiedzy o otoczeniu. Rozwój umysłowy dziecka jest ściśle związany z całokształtem jego działalności, której główną formą w wieku przedszkolnym jest zabawa. Dlatego tak ważne jest, jak ono się bawi. Zabawy dziecięce są nadzwyczaj różnorodne zarówno pod względem treści jak i stopnia złożoności. Podczas zabawy dziecko przeżywa rzeczywistość, w której może bezpiecznie przećwiczyć wiele umiejętności i wypróbować tysiące możliwości.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


swobodna zabawazabawanaukanauka przez zabawę pani ciocia

Inne posty

Dzień Dziecka u Pani Cioci

Z okazji Dnia Dziecka na Zamojskim rynku były zorganizowane różne atrakcje dla dzieci. Tłum dzieci brał udział w różnych konkursach, zawodach, tańcach.. Mogli wygrać naprawdę fajne nagrody :)

Angelika Tkocz

Pierwsza wizyta u logopedy oraz diagnoza logopedyczna

Ważne jest to aby rodzic był w 100% szczery w przekazywaniu informacji o jakie pyta logopeda. Jest to ważny element, ponieważ nie jesteśmy w stanie po pierwszym spotkaniu wyłapać wszystkich elementów, jakie dostrzegli rodzicie na przestrzeni całego życia dziecka.

Angelika Tkocz