Pani Ciocia.

Święta.... święta....

Okładka Święta.... święta....
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Po dłuższej przerwie wróciłam...

Jakiś czas już zastanawiałam się o czym napisać pierwszy post po tak długiej przerwie...

Dzisiaj chciałabym poruszyć temat prezentów na Mikołaja/ Święta w przedszkolu bo to nie jest łatwe zadanie. Ciężko w obecnych czasach jest zaskoczyć czymś dzieci. Dzieci w domach mają bardzo dużo zabawek, więc kolejna lalka czy samochód nie robią na nich wrażenia.

W zeszłym roku jak ja organizowałam prezenty na święta to poszłam w kierunku ozdób świątecznych typu bombki z imieniem dziecka, które możecie zakupić za grosze na allegro.

Projekt bez tytułu.png

Nie wiem jak u Was, ale w naszym przedszkolu to rada rodziców organizuje prezenty na Mikołaja.

Przedszkole jak i nauczyciele nie mają nic wspólnego z ich przygotowaniem. Ja byłam zdziwiona, że w połowie listopada rodzice w mojej grupie już mieli kupione prezenty.. :D

Co jeszcze można kupić przedszkolakom na prezent?

Oczywiście, oprócz indywidualnego prezentu, można zrobić grupowy. Najlepiej wtedy skonsultować się z nauczycielem aby dowiedzieć się czego brakuje w grupie. Mogą to być klocki, domek dla lalek, auta, garaże itd.

Moim zdaniem nie tak łatwo jest kupić prezent dla dzieci na święta. Dzieci większość czasu spędzają przed ekranami smartfonów, tabletów czy telewizora. Bardzo trudno kupić coś sensownego z czego dziecko będzie miało frajdę i będzie się naprawdę cieszyło.

pexels-kim-stiver-842876.jpg

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


prezentświętaMikołajprzedszkoledziecipani ciocia

Inne posty

Okładka Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Już za kilka dni będzie długo wyczekiwany przez nas Pierwszy Dzień wiosny! ⁠Co możemy zrobić w tym wyjątkowym dniu z naszymi przedszkolakami?

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Wiosna w przedszkolu

Wiosna w przedszkolu

Zacznijmy od tego, co najbardziej kojarzy się z wiosną – kwiaty. Warto przeprowadzić z dziećmi lekcję o roślinach, jak rosną, jakie mają części i jak je pielęgnować. W ramach praktycznych zajęć można zasadzić w doniczkach cebulki tulipanów, żonkili czy hiacyntów i obserwować jak rosną. Dzieci będą zachwycone, kiedy zobaczą swoje kwiaty w pełnej krasie.

Pani Ciocia
Pani Ciocia