Pani Ciocia.

Realizacja projektu- Sprintem do Maratonu

Okładka Realizacja projektu- Sprintem do Maratonu
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Czy wyobrażacie sobie maluchy, które przekraczają metę maratonu, z uśmiechami na twarzach i entuzjazmem w oczach? To nie fikcja literacka, ale rzeczywistość maratonu biegowego dla przedszkolaków! Wyobraźcie sobie te maleńkie nóżki, napędzane ogromną determinacją i radością, pokonujące kilometry w imię zdrowia, zabawy i wspólnego celu. To jest coś, co ostatnio mogliśmy zobaczyć na ulicach naszego miasta.

W ubiegły poniedziałek , moja grupa przedszkolna uczestniczyła w X Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków zorganizowanym przez Bliżej Przedszkola.

IMG_4113.jpeg

Oczywiście, nie chodziło o to, by bieganie było traktowane jako wymóg czy konkurencja. Dzieci uczestniczyły w tej imprezie głównie dla zabawy i zdrowia. Każdy z maluchów miał do przebiegnięcia określony dystans, dostosowany do ich wieku i możliwości. Było to nie tylko wyzwanie fizyczne, ale również duchowe, podkreślające znaczenie aktywności fizycznej już od najmłodszych lat.

Co było najbardziej inspirujące, to nie tylko determinacja dzieci, ale również atmosfera wspierania i współdziałania. Rodzice, nauczyciele i inni uczniowie zachęcali i dopingowali każdego biegacza na trasie. Było to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również społeczne, które integrowało społeczność przedszkolną i pokazało, jak ważne jest wsparcie i motywacja dla naszych najmłodszych.

IMG_4027.jpeg

Po pokonaniu swojego dystansu, każde dziecko otrzymało specjalny medal za udział i odwagę. Ale prawdziwą nagrodą było widzieć uśmiechy na ich twarzach i duma w ich oczach. To doświadczenie na pewno zostanie z nimi na długo i może nawet zasiać w nich ziarno pasji do biegania i zdrowego trybu życia na całe życie.

Maraton biegowy dla przedszkolaków to nie tylko impreza sportowa, ale również lekcja o determinacji, współpracy i radości z aktywności fizycznej. To pokazuje, że nawet najmłodsi mogą osiągnąć wielkie rzeczy, jeśli tylko mają wsparcie i okazję do tego. Mam nadzieję, że więcej przedszkoli podejmie się organizacji podobnych wydarzeń, abyśmy mogli oglądać kolejne pokolenia małych biegaczy, którzy z uśmiechem na twarzy przekraczają kolejne mety życiowych wyzwań.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


maratonmaraton dla przedszkolakówbliżej przeszkolaprzedszkolenauczyciel

Inne posty

Okładka Konferencja dla nauczycieli przedszkola

Konferencja dla nauczycieli przedszkola

Dziś chcę się z Wami pochwalić czymś, o czym chciałam już wczoraj... Ale byłm tak zmęczona że nie dałam rady napisać.

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Gotowość dziecka do podjęcia nauki szkolnej

Gotowość dziecka do podjęcia nauki szkolnej

Gotowość szkolna to połączenie wiedzy, umiejętności i postaw dziecka, które pozwalają mu rozpocząć spełnianie obowiązku szkolnego i adaptację do warunków edukacyjnych.Diagnoza gotowości do podjęcia nauki w szkole opiera się na metodach takich jak kwestionariusze, obserwacja zachowań i interakcji oraz zadania praktyczne i testy psychologiczne.

Pani Ciocia
Pani Ciocia