Pani Ciocia.

Przygotowanie zajęć w żłobku

Okładka Przygotowanie zajęć w żłobku
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Czy zajęcia w żłobku są możliwe? Otóż z tym pytaniem bardzo często spotykam się, gdy mówię gdzie pracuję i to, że przygotowuję się do zajęć. Gdy opowiadam o mojej pracy słyszę pytania typu: Dlaczego żłobek? Chce Ci się? Czemu nie przedszkole? Nie męczy Cię praca z tak małymi dziećmi? Jak to zajęcia, dla takich małych dzieci ?

zajęcia 1.jpg

Odpowiadając na to pytanie zajęcia w żłobku są możliwe i mogą na tyle zaciekawić dzieci że ze skupieniem wykonują jakąś pracę bądź słuchają jak opowiadam.

Oczywiście zajęcia nie trwają dłużej niż 15-20 min. Dzieci są w stanie skupić się na taki czas.

Zajęcia w żłobku są bardzo potrzebne. Rozwijają ciekawość, poznają otaczający ich świat. Bardzo często są to zabawy ruchowe, eksperymenty.

Przygotowanie do takich zajęć jest trudniejsze, niż mogłoby się to wydawać. W żłobkach nie korzystamy z gotowców. Każde zajęcia są przygotowane od początku do końca przez nas- opiekunów. Jest to czasochłonne i bardzo wymagające znajomości dzieci i ich możliwości. Zajęcia są przygotowywane pod możliwości dzieci a nie pod nasze wymagania. Warto jest czasem zrobić coś co podoba się dzieciom i co zapamiętają na dłuższy okres czasu :)

zajęcia 2.jpg

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


zajęciazajęcia w żłobkupani ciociażłobekscenariusz

Inne posty

Okładka Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Uczeń w szkole doznaje wielu emocji. Mogą one występować pod dwoma postaciami. Jedną z nich są emocje pozytywne a drugą negatywne. Do negatywnych emocji związanych z sytuacją edukacyjną mogą należeć: strach, złość . Lecz pozytywnymi emocjami mogą być radość, zachwyt. 

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Przeanalizujcie sobie teraz co możecie wykorzystać w ciągu całego roku szkolnego i nazbierajcie sobie- to nic nie kosztuje a możecie mieć o wiele ciekawsze dla dzieci zajęcia. Bo pamiętajcie!!! To co dla nas jest ciekawe, nie zawsze jest ciekawe dla dzieci :)

Pani Ciocia
Pani Ciocia