Przygotowanie zajęć w żłobku | Pani Ciocia - Blog przedszkolny dla nauczycieli i rodziców

Pani Ciocia.

Przygotowanie zajęć w żłobku

Angelika Tkocz

Czy zajęcia w żłobku są możliwe? Otóż z tym pytaniem bardzo często spotykam się, gdy mówię gdzie pracuję i to, że przygotowuję się do zajęć. Gdy opowiadam o mojej pracy słyszę pytania typu: Dlaczego żłobek? Chce Ci się? Czemu nie przedszkole? Nie męczy Cię praca z tak małymi dziećmi? Jak to zajęcia, dla takich małych dzieci ?

zajęcia 1.jpg

Odpowiadając na to pytanie zajęcia w żłobku są możliwe i mogą na tyle zaciekawić dzieci że ze skupieniem wykonują jakąś pracę bądź słuchają jak opowiadam.

Oczywiście zajęcia nie trwają dłużej niż 15-20 min. Dzieci są w stanie skupić się na taki czas.

Zajęcia w żłobku są bardzo potrzebne. Rozwijają ciekawość, poznają otaczający ich świat. Bardzo często są to zabawy ruchowe, eksperymenty.

Przygotowanie do takich zajęć jest trudniejsze, niż mogłoby się to wydawać. W żłobkach nie korzystamy z gotowców. Każde zajęcia są przygotowane od początku do końca przez nas- opiekunów. Jest to czasochłonne i bardzo wymagające znajomości dzieci i ich możliwości. Zajęcia są przygotowywane pod możliwości dzieci a nie pod nasze wymagania. Warto jest czasem zrobić coś co podoba się dzieciom i co zapamiętają na dłuższy okres czasu :)

zajęcia 2.jpg

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


zajęciazajęcia w żłobkupani ciociażłobekscenariusz

Inne posty

Dzień Dziecka u Pani Cioci

Z okazji Dnia Dziecka na Zamojskim rynku były zorganizowane różne atrakcje dla dzieci. Tłum dzieci brał udział w różnych konkursach, zawodach, tańcach.. Mogli wygrać naprawdę fajne nagrody :)

Angelika Tkocz

Pierwsza wizyta u logopedy oraz diagnoza logopedyczna

Ważne jest to aby rodzic był w 100% szczery w przekazywaniu informacji o jakie pyta logopeda. Jest to ważny element, ponieważ nie jesteśmy w stanie po pierwszym spotkaniu wyłapać wszystkich elementów, jakie dostrzegli rodzicie na przestrzeni całego życia dziecka.

Angelika Tkocz