Przedszkole publiczne- krótka charakterystyka | Pani Ciocia - Blog przedszkolny dla nauczycieli i rodziców

Pani Ciocia.

Przedszkole publiczne- krótka charakterystyka

Angelika Tkocz


Rekrutacje do przedszkoli już ruszyły. Z racji tego chciałabym przedstawić krótką charakterystykę przedszkola publicznego.Od samego początku, gdy tylko zostałeś rodzicem, założyłeś, że będziesz inwestować w przyszłość swojego dziecka i w tym właśnie celu od razu, gdy tylko trochę podrośnie, zamierzasz je posłać do przedszkola prywatnego? W takim razie na pewno znalazłeś już jakieś atrakcyjne przedszkole niepubliczne w swojej okolicy. Dowiedziałeś się, że warto posłać do niego maluszka z uwagi na ciekawą ofertę różnorodnych zajęć, rodzinną atmosferę, wykwalifikowaną kadrę i nowoczesne wyposażenie placówki. Warto jednak zaznajomić się z różnymi opcjami, zanim podejmie się tę ostateczną decyzję. Przedszkola publiczne wcale nie są aż tak złe, jak to teraz często się o nich mówi.

przedszkole2.jpeg
Jakie są zatem cechy tych tradycyjnych placówek?Na pewno głównym plusem każdego przedszkola publicznego jest to, że jako rodzic masz prawo posłać do niego swoje dzieci zupełnie za darmo. Nic za to nie płacisz, choć oczywiście w przypadku nieodpłatnych usług musisz sprostać pewnych wymogom, bo zazwyczaj jest jednak tak, że ta darmowa opieka przysługuje dzieciom przez maksymalnie pięć godzin każdego dnia. Załóżmy więc, że pracujesz od ósmej do szesnastej i dopiero po godzinie czwartej po południu jesteś w stanie odebrać szkraba z przedszkola. W takim wypadku do godziny trzynastej przebywa on na terenie przedszkola za darmo, a jeżeli musi pozostać w nim dłużej, dopłacasz za jego pobyt jedną złotówkę za każdą dodatkową godzinę. W twojej sytuacji za dzień opieki płacisz więc cztery złote, czyli naprawdę niedużo. Do tej drobnej opłaty należy jednak doliczyć jeszcze koszty jedzenia. Nawet w przedszkolach publicznych wyżywienie zwykle jest dodatkowo płatne, gdyż nie jest ono obowiązkowe.Skoro więc nawet w przedszkolach publicznych za różne rzeczy trzeba płacić, być może to jednak przedszkole prywatne będzie tym lepszym rozwiązaniem?

W jego przypadku cena znacząco wzrośnie, ale przynajmniej w jej ramach uzyskasz dostęp do naprawdę fajnych i przydatnych opcji.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


przedszkolepublicznepani ciociarekrutacjacharakterystyka

Inne posty

Gotowość szkolna

W ocenie gotowości dziecka do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej pomoże rodzicom informacja o poziomie przygotowania dziecka do edukacji szkolnej, przygotowana przez nauczyciela w przedszkolu, a także wg potrzeby opinia specjalistów z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej.

Angelika Tkocz

Ocenianie w szkole

Jak już wiemy, ocenianie w szkołach zmieniało się na przestrzeni lat. W tym artykule chciałabym przedstawić obecne sposoby oceniania jakie możemy spotkać w dzisiejszych szkołach.

Angelika Tkocz