Pani Ciocia.

Pozycje książkowe warte uwagi

Okładka Pozycje książkowe warte uwagi
Pani Ciocia
Pani Ciocia

W sierpniu chciałabym zacząć serię postów dotyczącą propozycji książek, które warte są uwagi KAŻDEGO nauczyciela czy rodzica.

Pierwszą pozycją, która osobiście przypadła mi bardzo do gustu jest książka Katarzyny Dworaczyk " MINIMEDIACJE Z DZIEĆMI. O odwadze, smutku, rozczarowaniu i bliskości."

Zanim zacznę posać na temat książki, chciałabym nadmienić, iż Kasię znam osobiście ze szkolenia w którym bralam udział.

Szkolenie było o porozumieniu bez przemocy.

Porozumienie bez przemocy

A więc czym jest to porozumienie bez przemocy?

Jest to metoda komunikacji z której eliminujemy zachwania agresywne.
Jest to możliwe dzięki skupieniu się na emocjach oraz na potrzebach wszystkich uczestników interakcji. Dialog składa się tu z dwóch faz: empatii, czyli wysłuchania rozmówcy, oraz ze szczerego wyrażania siebie. Twórcą tego sposobu porozumiewania się jest Marshall B. Rosenberg – amerykański psycholog. Tak naprawdę Porozumienie bez Przemocy można określić mianem filozofii, której istotą jest dawanie z serca i współczucie.

Książka Katarzyny Dworaczyk jest to książka, która daje nam możliwość pracy z dzieckiem. W książce zawarte są opowiadania i ćwiczenia dla dzieci. Książkę tą czyta się z wielką przyjemnością.

295728361_5274102899344185_5807257566052049500_n.jpg

Z tego co mi wiadomo są jakby dwie części tej książki. Ja akurat swoją dostałam na szkoleniu, lecz wiem że można obie te książki kupić w sklepie wydawnicwta KLETT bądź w innych ksiągarniach internetowych.

Książka ta jest super alternatywą do pracy w wolnym czasie z grupą, jeżeli widzimy, że już się nie chcą bawić. Książka ta sprawia, że dzieci muszą wcielić się w poszczególne role i wcielać się w różne sytuacje często nie łatwe dla dziecka.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


porozumienie bez przemocyksiążkipani ciociaksiążki dla nauczyciela książki warte polecenia

Inne posty

Okładka Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Uczeń w szkole doznaje wielu emocji. Mogą one występować pod dwoma postaciami. Jedną z nich są emocje pozytywne a drugą negatywne. Do negatywnych emocji związanych z sytuacją edukacyjną mogą należeć: strach, złość . Lecz pozytywnymi emocjami mogą być radość, zachwyt. 

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Przeanalizujcie sobie teraz co możecie wykorzystać w ciągu całego roku szkolnego i nazbierajcie sobie- to nic nie kosztuje a możecie mieć o wiele ciekawsze dla dzieci zajęcia. Bo pamiętajcie!!! To co dla nas jest ciekawe, nie zawsze jest ciekawe dla dzieci :)

Pani Ciocia
Pani Ciocia