Pani Ciocia.

Maluchy na Ratunek Planecie

Okładka Maluchy na Ratunek Planecie
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Dziś chciałbym podzielić się z Wami kilkoma ekologicznymi zabawami i pomysłami, które mogą nie tylko bawić Wasze przedszkolaki, ale także nauczyć je, jak dbać o naszą planetę.

1. Zabawa w Ogrodzie

Zaplanujcie wycieczkę do pobliskiego parku lub ogrodu botanicznego. Podczas spaceru zwracajcie uwagę na różnorodność roślin i zwierząt oraz omawiajcie, jak ważne jest dbanie o ich środowisko życia. Dzieci mogą także zbierać liście, patyczki, kamienie i inne przyrodnicze skarby, które potem można wykorzystać w kreatywnych projektach.

2. Recyklingowa Sztuka

Zapewnijcie dzieciom różnorodne materiały do tworzenia, takie jak kolorowy papier, farby, kredki, a także odpady takie jak puste opakowania, butelki czy gazety. Zachęćcie je do tworzenia dzieł sztuki z materiałów recyklingowych, pokazując, że można nadać im nowe życie. My stworzyliśmy własne drzewa z domowych, czystych śmieci.

pobrane.jpg

3. Sadzenie Roślinek

Zorganizujcie małą akcję sadzenia roślinek. Dzieci mogą pomóc w wybieraniu doniczek, wsadzaniu ziemi i sadzeniu roślinek. To doskonała okazja, by nauczyć je, jak rośliny wpływają na nasze środowisko i jak ważne jest dbanie o ich wzrost i rozwój.

My posiadzialiśmy swoją własną łąkę oraz będziemy za jakiś czas zajadać się swoimi rzodkiewkami.

4. Ekologiczne ksiażki

Przeczytajcie dzieciom bajki lub opowiadania z ekologiczną tematyką, na przykład o przygodach zwierzątek w lesie lub o znaczeniu ochrony przyrody. Po lekturze porozmawiajcie o przesłaniach zawartych w opowiadaniach i o tym, co każde z nich może oznaczać dla naszej planety.

Bardzo polecam te pozycje:

1.„Basia i śmieci”

2. "Śmieciogród"

3. „Co zrobić z tą górą śmieci?”

5. Ekologiczny Quiz

Zakończcie dzień krótkim quizem lub zabawą w pytania i odpowiedzi na temat ekologii. Dzieci mogą wykazać się zdobytą wiedzą i sprawdzić, ile już wiedzą na temat ochrony środowiska.

Pamiętajcie, że nauka ekologii może być nie tylko edukacyjna, ale także bardzo zabawna! Dzięki takim zajęciom dzieci będą miały szansę stać się świadomymi obywatelami, którzy troszczą się o naszą planetę.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


ekologiaekologia w przedszkoluprzedszkolepani ciocia

Inne posty

Okładka Książkowa Podróż w Świat Wyobraźni -dlaczego warto czytać dzieciom każdego dnia

Książkowa Podróż w Świat Wyobraźni -dlaczego warto czytać dzieciom każdego dnia

Na koniec warto podkreślić, że dzieci, którym regularnie czyta się książki, częściej same sięgają po lekturę w przyszłości. Budowanie pozytywnych skojarzeń z czytaniem od najmłodszych lat wpływa na to, że w późniejszym wieku maluchy traktują książki jako naturalne źródło rozrywki, wiedzy i inspiracji. Rozwijanie pasji do czytania to inwestycja w przyszłość dziecka – pomaga w nauce, rozwija kreatywność i poszerza horyzonty

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Obserwacja i diagnoza dzieci w przedszkolu - klucz do indywidualnego rozwoju

Obserwacja i diagnoza dzieci w przedszkolu - klucz do indywidualnego rozwoju

Na podstawie podstawy przygotowującej wstępne diagnozy, które mogą być później pogłębiane przez specjalistów – psychologów, logopedów czy terapeutów pedagogicznych. Diagnoza w przedszkolu ma charakter kompleksowy i obejmuje wszystkie elementy rozwoju: intelektualny, intelektualny, społeczny, fizyczny oraz mowy.

Pani Ciocia
Pani Ciocia