Pani Ciocia.

Karmienie Ptaków w Mieście: Przygoda Przedszkolaka z Drobinkami Miłości

Okładka Karmienie Ptaków w Mieście: Przygoda Przedszkolaka z Drobinkami Miłości
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Witajcie Rodzice, Nauczyciele i Przedszkolacy!

Dziś porozmawiamy o fascynującej przygodzie, którą możemy podjąć z najmłodszymi - karmieniem ptaków w Polskich miastach. To nie tylko wspaniała okazja do nauki o przyrodzie, ale także doskonała zabawa dla dzieci. Sprawdźmy, co można podać naszym pięknym skrzydlatym przyjaciołom i jak stworzyć prosty karmnik przyjazny dla dzieci.


1. Kiedy karmić ptaki?

Ptaki można karmić przez cały rok, ale szczególnie ważne jest to w okresie zimowym, kiedy znalezienie pożywienia może być trudniejsze dla naszych skrzydlatych mieszkańców. O poranku i popołudniu to idealne chwile, by obserwować, jak ptaki korzystają z naszej gościnności.

2. Co można podawać?

- Nasiona

Wiosną i latem ptaki uwielbiają nasiona słonecznika, dyni czy konopi. Zimą dobrze sprawdzają się mieszanki nasion dla ptaków ogrodowych.

- Owoce

Kawałki jabłka, gruszek czy jagody to pyszne przysmaki dla wielu gatunków ptaków.

- Tłuszcze

Podawanie smalcu, oleju słonecznikowego czy orzechowego w specjalnych karmnikach tłuszczowych dostarcza ptakom energii, szczególnie w chłodniejszych miesiącach.

3. Rodzaje Ptaków w Polskich MiastachW Polskich miastach możemy spotkać wiele pięknych gatunków ptaków. Są to m.in. wróble, sikorki, rudziki, a także kawki, gołębie, czy wrony. Każdy z tych gatunków ma swoje ulubione przysmaki, więc karmienie jest szansą na zobaczenie różnorodności przyrodniczej.

4. Prosty Karmnik do wykonania przez dzieciA teraz nadszedł czas na ekscytującą część – zbudujmy prosty karmnik razem z dziećmi!

karmnik2.jpg


Potrzebujesz:


- kartonowa rolka po papierze toaletowym.
- Drewniane patyczki lub gałązki.
- Sznurek lub wstążka.
- Masło orzechowe (bez soli).
- Nasiona słonecznika.

karmnik1.jpgInstrukcja:


1. Przyklej masło orzechowe na zewnątrz pudełka lub rolki.
2. Posyp nasionami słonecznika.
3. Przyszyć patyczki lub gałązki z jednej strony, tworząc uchwyt do zawieszenia.
4. Zawiąż sznurek lub wstążkę na górze i zawieś karmnik na drzewie lub parapecie.

karmnnik 3.jpgTaki karmnik nie tylko dostarczy ptakom pysznych przekąsek, ale także rozwieje nudę dzieci i nauczy je o trosce o środowisko.

Mam nadzieję, że ta przygoda z karmieniem ptaków wzbudzi w naszych maluchach miłość do natury oraz troskę o otaczający nas świat.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


ptaki pani ciociadokarmianiekarmnikiwłasnoręcznie robione karmniki

Inne posty

Okładka Jak przygotować się do nadchodzącego roku przedszkolnego?

Jak przygotować się do nadchodzącego roku przedszkolnego?

Wakacje w pełni, lecz trzeba zacząć myśleć o nadchodzącym roku szkolnym. Ważne jest aby dobrze się do niego przygotować.

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Jakie przedszkole wybrać?

Jakie przedszkole wybrać?

Wybór przedszkola dla naszego dziecka to ważna decyzja, która ma istotny wpływ na jego rozwój i edukację. Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zapewnić mu jak najlepsze doświadczenie edukacyjne i społeczne. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Pani Ciocia
Pani Ciocia