Pani Ciocia.

Karmienie Ptaków w Mieście: Przygoda Przedszkolaka z Drobinkami Miłości

Okładka Karmienie Ptaków w Mieście: Przygoda Przedszkolaka z Drobinkami Miłości
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Witajcie Rodzice, Nauczyciele i Przedszkolacy!

Dziś porozmawiamy o fascynującej przygodzie, którą możemy podjąć z najmłodszymi - karmieniem ptaków w Polskich miastach. To nie tylko wspaniała okazja do nauki o przyrodzie, ale także doskonała zabawa dla dzieci. Sprawdźmy, co można podać naszym pięknym skrzydlatym przyjaciołom i jak stworzyć prosty karmnik przyjazny dla dzieci.


1. Kiedy karmić ptaki?

Ptaki można karmić przez cały rok, ale szczególnie ważne jest to w okresie zimowym, kiedy znalezienie pożywienia może być trudniejsze dla naszych skrzydlatych mieszkańców. O poranku i popołudniu to idealne chwile, by obserwować, jak ptaki korzystają z naszej gościnności.

2. Co można podawać?

- Nasiona

Wiosną i latem ptaki uwielbiają nasiona słonecznika, dyni czy konopi. Zimą dobrze sprawdzają się mieszanki nasion dla ptaków ogrodowych.

- Owoce

Kawałki jabłka, gruszek czy jagody to pyszne przysmaki dla wielu gatunków ptaków.

- Tłuszcze

Podawanie smalcu, oleju słonecznikowego czy orzechowego w specjalnych karmnikach tłuszczowych dostarcza ptakom energii, szczególnie w chłodniejszych miesiącach.

3. Rodzaje Ptaków w Polskich MiastachW Polskich miastach możemy spotkać wiele pięknych gatunków ptaków. Są to m.in. wróble, sikorki, rudziki, a także kawki, gołębie, czy wrony. Każdy z tych gatunków ma swoje ulubione przysmaki, więc karmienie jest szansą na zobaczenie różnorodności przyrodniczej.

4. Prosty Karmnik do wykonania przez dzieciA teraz nadszedł czas na ekscytującą część – zbudujmy prosty karmnik razem z dziećmi!

karmnik2.jpg


Potrzebujesz:


- kartonowa rolka po papierze toaletowym.
- Drewniane patyczki lub gałązki.
- Sznurek lub wstążka.
- Masło orzechowe (bez soli).
- Nasiona słonecznika.

karmnik1.jpgInstrukcja:


1. Przyklej masło orzechowe na zewnątrz pudełka lub rolki.
2. Posyp nasionami słonecznika.
3. Przyszyć patyczki lub gałązki z jednej strony, tworząc uchwyt do zawieszenia.
4. Zawiąż sznurek lub wstążkę na górze i zawieś karmnik na drzewie lub parapecie.

karmnnik 3.jpgTaki karmnik nie tylko dostarczy ptakom pysznych przekąsek, ale także rozwieje nudę dzieci i nauczy je o trosce o środowisko.

Mam nadzieję, że ta przygoda z karmieniem ptaków wzbudzi w naszych maluchach miłość do natury oraz troskę o otaczający nas świat.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


ptaki pani ciociadokarmianiekarmnikiwłasnoręcznie robione karmniki

Inne posty

Okładka Wakacyjny zawrót głowy

Wakacyjny zawrót głowy

Wakacje w przedszkolu to czas pełen radości, zabawy i nowych doświadczeń. Dbamy o to, aby każdy dzień był pełen atrakcji i pozytywnych wrażeń. Dzięki różnorodnym zajęciom i aktywnościom, dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nowe umiejętności i cieszyć się beztroskim czasem w gronie rówieśników. Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola, gdzie wakacje są zawsze pełne uśmiechu i niezapomnianych chwil!

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Dzień Rodziny

Dzień Rodziny

Dzień Rodziny z zajęciami sensorycznymi w naszym przedszkolu był pełen radości, twórczej energii i wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Już teraz zapraszamy na kolejne rodzinne spotkania, które z pewnością będą równie udane i pełne pozytywnych emocji.

Pani Ciocia
Pani Ciocia