Pani Ciocia.

Jakie przedszkole wybrać?

Okładka Jakie przedszkole wybrać?
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Jak wybrać odpowiednie przedszkole dla swojego dziecka?

Wybór przedszkola dla naszego dziecka to ważna decyzja, która ma istotny wpływ na jego rozwój i edukację. Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zapewnić mu jak najlepsze doświadczenie edukacyjne i społeczne. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Lokalizacja: Rozważ przedszkola znajdujące się w pobliżu twojego miejsca zamieszkania lub pracy. Wybór przedszkola w dogodnej lokalizacji ułatwi codzienny dojazd i zaoszczędzi czas.

Filozofia i program nauczania: Zwróć uwagę na filozofię edukacyjną przedszkola. Czy preferujesz podejście bardziej tradycyjne czy nowoczesne? Przyjrzyj się programowi nauczania, czy jest zróżnicowany i obejmuje różne dziedziny, takie jak język, matematyka, sztuka, sport, czy też stawia nacisk na konkretną dziedzinę.

pexels-natalie-bond-3913426.jpg

Kadra pedagogiczna: Sprawdź kwalifikacje i doświadczenie nauczycieli w przedszkolu. Warto również dowiedzieć się, jak jest prowadzony proces rekrutacji i jak kadra dba o rozwój i bezpieczeństwo dzieci.

Infrastruktura i wyposażenie: Zajrzyj do przedszkola, aby ocenić warunki infrastrukturalne. Czy sale są przestronne i dobrze wyposażone? Czy plac zabaw jest bezpieczny i atrakcyjny dla dzieci? Infrastruktura powinna sprzyjać różnorodnym aktywnościom i zapewniać stymulujące środowisko.

Grupa rówieśnicza i społeczność: Zapytaj o skład grupy rówieśniczej w przedszkolu. Czy istnieje różnorodność wiekowa i społeczna? Dobrze jest, gdy dziecko ma możliwość nawiązywania relacji z rówieśnikami o różnych zainteresowaniach i tle kulturowym.

Opinie i referencje: Przeczytaj opinie innych rodziców, którzy mają doświadczenie z danym przedszkolem. Możesz również porozmawiać z innymi rodzicami, aby dowiedzieć się więcej na temat ich doświadczeń i opinii.

Wizyta i obserwacja: Zorganizuj wizytę w przedszkolu, aby móc zobaczyć jak funkcjonuje. Obserwuj interakcje między dziećmi i nauczycielami, atmosferę w salach i ogólną organizację. To pomoże Ci w ocenie, czy przedszkole jest dobre dla twojego dziecka.

Jest to trudny wybór lecz tylko są dwie opcje. Mamy do wyboru przedszkole prywatne lub przedszkole państwowe.

Oba mają wady jak i zalety. Pracowałam i w takim i takim przedszkolu więc krótko napiszę o tym gdzie lepiej posłać swoje dziecko.

Zacznę od tego że wysztko zależy od tego jaki jest nauczyciel i czy chce mu sie pracować :)

Nie ukrywam, że w przedszkolu prywatnym są zazwyczaj mniejsze grupy i można skupić się bardziej na każdym dziecku z osobna. Alecz to zależy od przedszkola. Mam porównanie przedszkola prywatnego, gdzie w grupie 5-6 latków była 10 dzieci do przedszkola państwowego gdzie dzieci jest 25.

Kolejnym plusem przedszkola prywatnego jest więcej zajęć dodatkowych takich jak: dogoterapia, zajęcia plastyczne, ceramika, rytmika, język angielski z native speaker, zajęcia sensoplastyczne, różnego rodzaju teatrzyki. I to zazwyczaj jest w cenie czesnego ( lecz zdarza się że jest to dodatkowo płatne).

W przedszkolu państwowym plusem jest to, że jest większa grupa z którą dziecko się socjalizuje i nabywa umiejętności funkcjonowania w grupie.

Moim zdaniem przedszkola państwowe są lepiej wyposażone w potrzebny sprzęt i pomoce ( tak, przedszkola państwowe pod tym względem są lepsze).

Dobrze zastanówcie się gdzie zapiszecie Wasze dziecko i na co stawiacie.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


przedszkolewybór przedszkolapani ciociaprzedszkolakwrzesieńwakacje

Inne posty

Okładka Gotowość dziecka do podjęcia nauki szkolnej

Gotowość dziecka do podjęcia nauki szkolnej

Gotowość szkolna to połączenie wiedzy, umiejętności i postaw dziecka, które pozwalają mu rozpocząć spełnianie obowiązku szkolnego i adaptację do warunków edukacyjnych.Diagnoza gotowości do podjęcia nauki w szkole opiera się na metodach takich jak kwestionariusze, obserwacja zachowań i interakcji oraz zadania praktyczne i testy psychologiczne.

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Piosenki na zakończenie roku przedszkolnego

Piosenki na zakończenie roku przedszkolnego

Dlatego też przygotowałam dla Was kilka piosenek, które przydadzą się Wam w tworzeniu swojego scenariusza na przedstawienie.

Pani Ciocia
Pani Ciocia