Pani Ciocia.

Jak zaplanować pierwsze kolonie dziecka?

Okładka Jak zaplanować pierwsze kolonie dziecka?
Autor
Autor

Pierwszy samodzielny wyjazd na kolonie to spory stres zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców czy opiekunów. Rozłąka może okazać się wyzwaniem dla obu stron. Pojawiają się pytania: jak nasza pociecha odnajdzie w nowej sytuacji ? Czy wróci do domu z samymi pozytywnymi wspomnieniami?

Aby zminimalizować ten strach i obawy, decyzję o wyjeździe dziecka na kolonie, jak i wakacyjny kierunek dobrze jest skonsultować z samym zainteresowanym. To bardziej trafne rozwiązanie niż informowanie dziecka o fakcie, że w tym roku wyjeżdża samo, w momencie gdy już wszystko jest załatwione. Lepiej, jeśli będzie miało możliwość wyrażenia własnego zdania i psychicznego przygotowania się na pierwszy samodzielny wyjazd.

pexels-photo-8082819.jpeg

Na pierwszy raz warto zrezygnować z zagranicznych kolonii wiążących się z lotem samolotem czy wielogodzinną podróżą autokarem i zarezerwować wyjazd do miejscowości wypoczynkowej, która nie jest zbyt oddalona od miejsca zamieszkania. Gdy dziecko będzie wypoczywać w miarę blisko domu, będzie można w sytuacji kryzysowej - w razie smutku, płaczu, silnej tęsknoty - odwiedzić je czy nawet w skrajnym przypadku zabrać do domu przed zakończeniem turnusu.

Jeśli istnieje taka możliwość, spróbuj zorganizować dziecku wyjazd wakacyjny wraz z kolegą lub koleżanką. W towarzystwie znajomej i lubianej osoby na pewno będzie mu raźniej i poczuje się bezpieczniej.

Jeśli Twoje potomstwo ma już sprecyzowane zainteresowania, ciekawą opcją mogą okazać się kolonie tematyczne. W dostępnej na rynku ofercie znaleźć można m.in. kolonie taneczne, kolonie sportowe, kolonie językowe. Taki wyjazd pozwoli dziecku na rozwinięcie swoich dotychczasowych pasji i nabycie nowych umiejętności. Robiąc to, co sprawia największą radość, z pewnością łatwiej będzie dziecku się zaaklimatyzować w nowym miejscu i wśród nowych osób.

Przygotowując swoją pociechę do wyjazdu, nie zapomnij o spakowaniu telefonu komórkowego, aby mogła skontaktować się z bliskimi zawsze, kiedy poczuje taką wewnętrzną potrzebę.

pexels-photo-9304005.jpeg

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


koloniedzieckowakacjepani ciociadzieci pierwsze wakacje

Inne posty

Okładka Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Uczeń w szkole doznaje wielu emocji. Mogą one występować pod dwoma postaciami. Jedną z nich są emocje pozytywne a drugą negatywne. Do negatywnych emocji związanych z sytuacją edukacyjną mogą należeć: strach, złość . Lecz pozytywnymi emocjami mogą być radość, zachwyt. 

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Przeanalizujcie sobie teraz co możecie wykorzystać w ciągu całego roku szkolnego i nazbierajcie sobie- to nic nie kosztuje a możecie mieć o wiele ciekawsze dla dzieci zajęcia. Bo pamiętajcie!!! To co dla nas jest ciekawe, nie zawsze jest ciekawe dla dzieci :)

Pani Ciocia
Pani Ciocia