Pani Ciocia.

Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Okładka Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Większośc z nas podczas wakacji przywozi różnego rodzaju pamiątki czy zdobycze. Lecz nie każdy wie, co i jak można wykorzyać w codziennej pracy z dziećmi.

Najbardziej atrakcyjną rzeczą dla dzieci po powrocie z wakacji są muszle. Każda ma inny kształt, każda jest innej wielkości. Co zatem możemy zrobić z muszli?

Muszle mogą nam posłużyć jako liczmany podczas zajęć matematycznych. Ale czy to jest tylko jedna z możliwości?

Otóż nie! :)

pexels-photo-8903710.jpeg

Z muszli możemy zrobić cudowne prace plastyczne oraz techniczne.
Możemy wykonać ramki, możemy stworzyć kraby, raki, motylki i ślimaki :)

Z wakacji przywozimy również różnego rodzaju kamyczki. One również mogą zostać wykorzystane jako licznamy. Do prac plastycznych rónież ale są one trudniejszym materiałem, ponieważ są cięższe.

Im bardziej będziemy mieli atrakcyjniejsze pomoce do zajęć, tym "nasze" dzieci będą chętniej brały udział w zajęciach.

Poproście rodziców o to by dzieciaki przyniosły do przedszkola zdjęcia z wakacji. Będziecie miały świetną podstawę by zrobić ramki i utworzyk wakacyjny kącik wspomnień. Przy prezentowaniu zdjęć przez dzieci jest wiele emocji, najbardziej tych pozytywnych. Dzieci chętnie opowidają co robiły na wakacjach i gdzie były.

Kolejną rzeczą, którą można przywieźć jest piasek. On wam sięprzyda w każdej ilości :D

Tak już schodząc z rejonów nadmorskich, bardzo fajną rzeczą, którą można sobie przywieźć są szyszki i kora drzew. Przydaje się w całym roku szkolnym do robienia prac plastyczych, oraz jesienną porą można wykorzytać do liczenia. Prowadząc moje zajęcia matematyczne jesienią tylko wykorzystuję to co sobie nazbieram.

Przeanalizujcie sobie teraz co możecie wykorzystać w ciągu całego roku szkolnego i nazbierajcie sobie- to nic nie kosztuje a możecie mieć o wiele ciekawsze dla dzieci zajęcia.

Pamiętajcie!!!

To co dla nas jest ciekawe, nie zawsze jest ciekawe dla dzieci :)

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


pani ciociapamiątkiwakacjezajęciaprzedszkoledzieci

Inne posty

Okładka Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Uczeń w szkole doznaje wielu emocji. Mogą one występować pod dwoma postaciami. Jedną z nich są emocje pozytywne a drugą negatywne. Do negatywnych emocji związanych z sytuacją edukacyjną mogą należeć: strach, złość . Lecz pozytywnymi emocjami mogą być radość, zachwyt. 

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Pozycje książkowe warte uwagi

Pozycje książkowe warte uwagi

Pierwszą pozycją, która osobiście przypadła mi bardzo do gustu jest książka Katarzyny Dworaczyk " MINIMEDIACJE Z DZIEĆMI. O odwadze, smutku, rozczarowaniu i bliskości."

Pani Ciocia
Pani Ciocia