Idealne wyposażenie placówki | Pani Ciocia - Blog przedszkolny dla nauczycieli i rodziców

Pani Ciocia.

Idealne wyposażenie placówki

Angelika Tkocz

Czy istnieje idealne wyposażenie sali przedszkolnej?

Otóż to NIE. Zazwyczaj pomoce i zabawki są dostosowane do wieku i możliwości dzieci z jakimi pracujemy :)

Niejednokrotnie spotkałam się z sytuacją, gdzie pomoce były nieadekwatnie dobrane i większość dzieci nie korzystała z materiałów i pomocy. (korzystały tylko starsze dzieci - dla młodszych materiał do pracy był nieadekwatny)

zabawki1.jpeg

Ważne jest to aby w przedszkolu nie było za dużo pomocy oraz zabawek. Fajnym rozwiązaniem jest to aby wymieniać sporadycznie zabawki (mieć schowane kilka zabawek i wymieniać na inne).

Dobrze aby zabawki i materiały były jak najlepszej jakości i najlepiej gdyby posiadały certyfikaty oraz atesty.

Dobrze jest, aby utworzyć kąciki tematyczne, aby wszystko miało swoje miejsce w sali.

Oprócz zabawek, ważnym elementem są gry dydaktyczne, puzzle, książeczki oraz materiały plastyczne, które dzieci mogą wykorzystywać w swobodnej zabawie.

Dobrze jest tak rozplanować przestrzeń, aby dzieci maiły miejsce na swobodną zabawę oraz aby mogły swobodnie poruszać się po sali.

W wyposażeniu i aranżacji ważne jest to aby dzieci i nauczyciele czuli się swobodnie i żeby wszystko miało swoje miejsce.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


salazabawkiwyposażenieprzedszkolepaniciocia

Inne posty

Dzień Dziecka u Pani Cioci

Z okazji Dnia Dziecka na Zamojskim rynku były zorganizowane różne atrakcje dla dzieci. Tłum dzieci brał udział w różnych konkursach, zawodach, tańcach.. Mogli wygrać naprawdę fajne nagrody :)

Angelika Tkocz

Pierwsza wizyta u logopedy oraz diagnoza logopedyczna

Ważne jest to aby rodzic był w 100% szczery w przekazywaniu informacji o jakie pyta logopeda. Jest to ważny element, ponieważ nie jesteśmy w stanie po pierwszym spotkaniu wyłapać wszystkich elementów, jakie dostrzegli rodzicie na przestrzeni całego życia dziecka.

Angelika Tkocz