Pani Ciocia.

Gry i zabawy na Dzień Ziemi

Okładka Gry i zabawy na Dzień Ziemi
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Organizowanie zabaw i gier związanych z Dniem Ziemi w przedszkolu może być zarówno edukacyjne, jak i zabawne dla dzieci.

Oto kilka propozycji:

1. Zbieranie śmieci: Zorganizuj zabawę, w której dzieci będą zbierać śmieci na terenie przedszkola lub w jego okolicy. Możesz podzielić dzieci na zespoły i przydzielić im różne obszary do sprzątania. Po zabawie możesz porozmawiać z dziećmi o znaczeniu dbania o środowisko

2. Sadzenie roślin: Daj dzieciom możliwość sadzenia roślin, kwiatów lub drzewek na terenie przedszkola. Opowiedz im o znaczeniu zieleni dla środowiska i zachęcaj do opieki nad nimi.

sadzenie.png

3.Zabawy edukacyjne: Zorganizuj różnego rodzaju zabawy edukacyjne, takie jak quizy dotyczące ekologii, łamigłówki związane z ochroną środowiska czy gry planszowe, które uczą dzieci, jak dbać o planetę.

4.Recyklingowe warsztaty: Przeprowadź warsztaty, podczas których dzieci będą tworzyć sztuki z odpadów, na przykład rysować na kartonach lub tworzyć zabawki z materiałów do recyklingu.

5.Teatrzyk kukiełkowy: Zorganizuj krótki teatrzyk kukiełkowy, który będzie opowiadał o przygodach bohaterów, którzy uczą się dbać o planetę. Możesz również zachęcić dzieci do stworzenia własnych kukiełek z materiałów ekologicznych.

teatrzyk.png

6.Zabawy na świeżym powietrzu: Wykorzystaj przestrzeń na świeżym powietrzu, organizując zabawy takie jak wyścigi w workach, zabawy z piłką, czy po prostu czas na zabawę na placu zabaw, promując jednocześnie korzystanie z naturalnych zasobów.

7.Kreatywne warsztaty: Zaproponuj dzieciom warsztaty, podczas których będą tworzyć ekologiczne ozdoby, np. domki dla ptaków z materiałów do recyklingu lub biżuterię z naturalnych materiałów.

ozdoby.png

Pamiętaj, aby dopasować zabawy do wieku i zainteresowań dzieci, aby zapewnić im zarówno dobrą zabawę, jak i edukację na temat ochrony środowiska.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


ekologiapani ciociazabawy ekologicznezajęcia ekologiczneekologia w przedszkolu

Inne posty

Okładka Realizacja projektu- Sprintem do Maratonu

Realizacja projektu- Sprintem do Maratonu

W ubiegły poniedziałek , moja grupa przedszkolna uczestniczyła w X Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków zorganizowanym przez Bliżej Przedszkola.

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Konferencja dla nauczycieli przedszkola

Konferencja dla nauczycieli przedszkola

Dziś chcę się z Wami pochwalić czymś, o czym chciałam już wczoraj... Ale byłm tak zmęczona że nie dałam rady napisać.

Pani Ciocia
Pani Ciocia