Pani Ciocia.

Dzień Dinozaura

Okładka Dzień Dinozaura
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Witajcie, drodzy rodzice i nauczyciele!

Dziś przygotowałam dla Was wyjątkowy plan zajęć na temat, który z pewnością rozgrzeje wyobraźnię Waszych maluchów

"Dzień Dinozaura"

pexels-cottonbro-studio-3661193.jpg

Dinozaury fascynują nie tylko dzieci, ale również dorosłych, dlatego warto wykorzystać tę fascynację do stworzenia niezapomnianych i edukacyjnych zajęć.

1. Zapoznanie się z dinozaurami:


Rozpocznijcie dzień od krótkiej prezentacji na temat dinozaurów. Pokażcie dzieciom różne gatunki dinozaurów z wykorzystaniem kolorowych obrazków lub figurkowych modeli. Opowiedzcie im, jakie były dinozaury, jak wyglądały i gdzie żyły.

2. Zabawy i gry:


- Gra w poszukiwanie skamieniałości: Schowajcie małe plastikowe dinozaury w piaskownicy lub na placu zabaw i zachęćcie dzieci do ich odkrywania.
- Zabawa w paleontologa: Dajcie dzieciom paczki gipsu do odlania swoich "skamieniałości". Po wyschnięciu, niech je wygrzebią, jak prawdziwi paleontolodzy.
- Tańce dinozaurów: Zagrajcie dzieciom muzykę i zachęćcie do tańczenia w rytm prehistorycznych dinozaurów. Możecie również zorganizować krótki konkurs na najciekawszy taniec dinozaura.

pexels-cottonbro-studio-3663060.jpg


3. Twórczość:


- Malowanie dinozaurów: Zapewnijcie dzieciom farby i papier, aby mogły namalować swoje ulubione dinozaury.
- Tworzenie dinozaurzych jaj: Zaproponujcie dzieciom wykonanie jaj dinozaurów z plasteliny lub modeliny.

4. Czytanie książek:


Przeczytajcie dzieciom książki o dinozaurach. Wybierzcie te, które są dostosowane do wieku dzieci i zawierają interesujące ilustracje.

5. Zabawy ruchowe:


- Dinozaurzy wyścigi: Zorganizujcie wyścigi, podczas których dzieci będą poruszać się jak różne rodzaje dinozaurów (np. bieg Tryceratopsa, skok Velociraptora).
- Dinozaurze sztafety: Podzielcie dzieci na drużyny i zorganizujcie sztafetę, podczas której będą przenosić jajka dinozaurów (plastikowe lub zabawki) z jednego miejsca do drugiego.

6. Praca plastyczna:


- Wyklejanie dinozaurów: Przygotujcie szablony dinozaurów, a następnie niech dzieci wykleją je kolorowymi kawałkami papieru.
- Tworzenie własnych dinozaurzych maskotek: Zaproponujcie dzieciom wykonanie maskotek dinozaurów z filcu lub materiałów do szycia.7. Podsumowanie:


Na koniec dnia zorganizujcie krótką dyskusję, w której dzieci podzielą się swoimi wrażeniami z zajęć i opowiedzą, czego się nauczyły o dinozaurach.

Mam nadzieję, że ten plan zajęć na "Dzień Dinozaura" okaże się inspirujący i przyniesie wiele radości Waszym maluchom. Pamiętajcie, że każde dziecko jest inne, więc dostosujcie aktywności do ich zainteresowań i umiejętności. Życzę udanej zabawy!

Gotowe materiały znajdziecie na stronie

https://www.facebook.com/profile.php?id=61556807998875&mibextid=LQQJ4d

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


przedszkolepani ciociadinozaurdinozaurydzień dinozauradzień w przedszkolu

Inne posty

Okładka Konferencja dla nauczycieli przedszkola

Konferencja dla nauczycieli przedszkola

Dziś chcę się z Wami pochwalić czymś, o czym chciałam już wczoraj... Ale byłm tak zmęczona że nie dałam rady napisać.

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Gotowość dziecka do podjęcia nauki szkolnej

Gotowość dziecka do podjęcia nauki szkolnej

Gotowość szkolna to połączenie wiedzy, umiejętności i postaw dziecka, które pozwalają mu rozpocząć spełnianie obowiązku szkolnego i adaptację do warunków edukacyjnych.Diagnoza gotowości do podjęcia nauki w szkole opiera się na metodach takich jak kwestionariusze, obserwacja zachowań i interakcji oraz zadania praktyczne i testy psychologiczne.

Pani Ciocia
Pani Ciocia