Pani Ciocia.

Czy dzieci powinny mieć obowiązki ?

Okładka Czy dzieci powinny mieć obowiązki ?
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Po co dzieciom obowiązki ?

W dzisiejszych czasach możemy zobaczyć, że nasze dzieci spędzają dużo czasu na różnego rodzaju edukacji. Chodzą na kursy językowe, kółka sportowe czy korepetycje. Możemy zadać sobie pytanie czy warto zrezygnować z obowiązków domowych i odciążyć dzieci czy też pilnować sumiennego wywiązywania się z zadań przez nas powierzonych.

sprzątanie.jpg

Odpowiedź wydaje się jedna. Dzieci powinny mieć obowiązki i powinny być z nich rozliczane. Nie chodzi tu jednak o działania ponad siły dzieci tylko o proste, dostosowane do możliwości zadania.

Najmłodsze dzieci chętnie pomagają, naśladują swoich rodziców i w ten sposób się uczą. Często wtedy raczej nam przeszkadzają niż pomagają, należy je mimo wszystko chwalić i doceniać.

A jak to wygląda w przedszkolach czy żłobkach?

Dzieci od najmłodszych lat maja wpajane pewne zasady nawet w placówkach. Do takich zasad należą między innymi sprzątanie zabawek po skończonej zabawie czy uczestniczenie w zajęciach dydaktycznych. W niektórych placówkach (nawet w żłobkach) dzieci zamiatają, odkurzają, wycierają stoliki, rozkładają talerze i świetnie się przy tym bawią.

zam.jpg

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


obowiązkinaukapaniciociazadaniazabawa

Inne posty

Okładka Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Uczeń w szkole doznaje wielu emocji. Mogą one występować pod dwoma postaciami. Jedną z nich są emocje pozytywne a drugą negatywne. Do negatywnych emocji związanych z sytuacją edukacyjną mogą należeć: strach, złość . Lecz pozytywnymi emocjami mogą być radość, zachwyt. 

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Jak wykorzystać wakacyjne pamiątki w pracy w przedszkolu?

Przeanalizujcie sobie teraz co możecie wykorzystać w ciągu całego roku szkolnego i nazbierajcie sobie- to nic nie kosztuje a możecie mieć o wiele ciekawsze dla dzieci zajęcia. Bo pamiętajcie!!! To co dla nas jest ciekawe, nie zawsze jest ciekawe dla dzieci :)

Pani Ciocia
Pani Ciocia