Czy dzieci powinny mieć obowiązki ? | Pani Ciocia - Blog przedszkolny dla nauczycieli i rodziców

Pani Ciocia.

Czy dzieci powinny mieć obowiązki ?

Angelika Tkocz

Po co dzieciom obowiązki ?

W dzisiejszych czasach możemy zobaczyć, że nasze dzieci spędzają dużo czasu na różnego rodzaju edukacji. Chodzą na kursy językowe, kółka sportowe czy korepetycje. Możemy zadać sobie pytanie czy warto zrezygnować z obowiązków domowych i odciążyć dzieci czy też pilnować sumiennego wywiązywania się z zadań przez nas powierzonych.

sprzątanie.jpg

Odpowiedź wydaje się jedna. Dzieci powinny mieć obowiązki i powinny być z nich rozliczane. Nie chodzi tu jednak o działania ponad siły dzieci tylko o proste, dostosowane do możliwości zadania.

Najmłodsze dzieci chętnie pomagają, naśladują swoich rodziców i w ten sposób się uczą. Często wtedy raczej nam przeszkadzają niż pomagają, należy je mimo wszystko chwalić i doceniać.

A jak to wygląda w przedszkolach czy żłobkach?

Dzieci od najmłodszych lat maja wpajane pewne zasady nawet w placówkach. Do takich zasad należą między innymi sprzątanie zabawek po skończonej zabawie czy uczestniczenie w zajęciach dydaktycznych. W niektórych placówkach (nawet w żłobkach) dzieci zamiatają, odkurzają, wycierają stoliki, rozkładają talerze i świetnie się przy tym bawią.

zam.jpg

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


obowiązkinaukapaniciociazadaniazabawa

Inne posty

Dzień Dziecka u Pani Cioci

Z okazji Dnia Dziecka na Zamojskim rynku były zorganizowane różne atrakcje dla dzieci. Tłum dzieci brał udział w różnych konkursach, zawodach, tańcach.. Mogli wygrać naprawdę fajne nagrody :)

Angelika Tkocz

Pierwsza wizyta u logopedy oraz diagnoza logopedyczna

Ważne jest to aby rodzic był w 100% szczery w przekazywaniu informacji o jakie pyta logopeda. Jest to ważny element, ponieważ nie jesteśmy w stanie po pierwszym spotkaniu wyłapać wszystkich elementów, jakie dostrzegli rodzicie na przestrzeni całego życia dziecka.

Angelika Tkocz