Pani Ciocia.

Co daje alpakoterapia??

Okładka Co daje alpakoterapia??
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Wczoraj byłam w cudownym miejscu, który zainspirował mnie do napisania tego postu :) Nie wiem jak to jest, ale na urlopie mam o wiele więcej pomysłów na wpisy i żeby żadnego nie ominąć piszę je na bieżąco.

A mianowicie... z mężem odwiedziliśmy zagrodę Alpak na roztoczu.

Była to dla mnie niespodzianka bo marzyłam o tym żeby pójść na spacer z alpaką. Miałam tak cudowną alpakę ( chociaż był to pan alpak :P ) że mogłabym ją zapakować do auta i zabrać do domu :)
Proszę Państwa przedstawiam Państwu Arka:D To cudowne i bardzo milutkie zwierzę :)

296343925_632263468231388_3545223144141119689_n.jpg

Co oprócz podziwiania można zrobić z tymi cudownymi zwierzakami ?

Oczywiście spacery oraz mogą być bardzo przydatne do alpakoterapii.

Czym jest więc ta alpakoterapia ?
Alpakoterapia to dziedzina zooterapii z udziałem alpak, wspomagająca rehabilitację ruchową oraz umysłową osób niepełnosprawnych.

Ileż to pozytywnych emocji może wywołać spotkanie z takim zwierzęciem :)

Kluczową rolę odgrywa dotyk ze zwierzętami, mają bardzo przyjemne w dotyku, miękkie owłosienie oraz niezwykle pogodne usposobienie, dzięki czemu przebywanie z nimi sprzyja rozluźnieniu, uspokojeniu oraz wyciszeniu. Kontakt z tymi zwierzętami powoduje zmniejszenie lęków czy stresów.

296365810_464789035155864_2056260581127653083_n.jpg

Przebywanie w ich towarzystwie łagodzi stany napięcia i niepokoju. Taka terapii pozytywnie wpływa na sferę emocjonalną, poznawczą oraz społeczną. U dzieci kontakt z tymi zwierzętami pozytywnie wpływa na rozwój ruchowy i pewność siebie. Alpakoterapia jest szczególnie polecana u osób z nerwicą, zaburzeniami lękowymi, autyzmem, ADHD czy zespołem Downa. Kierowana jest również do wszystkich osób, którzy są chętni kontaktu ze zwięrzatami.

Kosz alpakoterapii w Polsce to okolo 100 zł za godzinę zajęć indywidulanych oraz od 400 do nawet 1000 zł za zajęcia grupowe- oczywiście zależne jest to od liczebności grupy.

alpaka1.jpeg

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


alpakoterapiapani ciociaalpakiroztoczezajęcia dla dziecimiejsce marzeńspełnianie marzeń

Inne posty

Okładka Co nieco o Pani Cioci :)

Co nieco o Pani Cioci :)

Mam na imię Angelika, jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz terapeutą pedagogicznym.

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Jakie emocje najczęściej możemy zauważyć w szkole?

Uczeń w szkole doznaje wielu emocji. Mogą one występować pod dwoma postaciami. Jedną z nich są emocje pozytywne a drugą negatywne. Do negatywnych emocji związanych z sytuacją edukacyjną mogą należeć: strach, złość . Lecz pozytywnymi emocjami mogą być radość, zachwyt. 

Pani Ciocia
Pani Ciocia