Pani Ciocia.

Co daje alpakoterapia??

Okładka Co daje alpakoterapia??
Pani Ciocia
Pani Ciocia

Wczoraj byłam w cudownym miejscu, który zainspirował mnie do napisania tego postu :) Nie wiem jak to jest, ale na urlopie mam o wiele więcej pomysłów na wpisy i żeby żadnego nie ominąć piszę je na bieżąco.

A mianowicie... z mężem odwiedziliśmy zagrodę Alpak na roztoczu.

Była to dla mnie niespodzianka bo marzyłam o tym żeby pójść na spacer z alpaką. Miałam tak cudowną alpakę ( chociaż był to pan alpak :P ) że mogłabym ją zapakować do auta i zabrać do domu :)
Proszę Państwa przedstawiam Państwu Arka:D To cudowne i bardzo milutkie zwierzę :)

296343925_632263468231388_3545223144141119689_n.jpg

Co oprócz podziwiania można zrobić z tymi cudownymi zwierzakami ?

Oczywiście spacery oraz mogą być bardzo przydatne do alpakoterapii.

Czym jest więc ta alpakoterapia ?
Alpakoterapia to dziedzina zooterapii z udziałem alpak, wspomagająca rehabilitację ruchową oraz umysłową osób niepełnosprawnych.

Ileż to pozytywnych emocji może wywołać spotkanie z takim zwierzęciem :)

Kluczową rolę odgrywa dotyk ze zwierzętami, mają bardzo przyjemne w dotyku, miękkie owłosienie oraz niezwykle pogodne usposobienie, dzięki czemu przebywanie z nimi sprzyja rozluźnieniu, uspokojeniu oraz wyciszeniu. Kontakt z tymi zwierzętami powoduje zmniejszenie lęków czy stresów.

296365810_464789035155864_2056260581127653083_n.jpg

Przebywanie w ich towarzystwie łagodzi stany napięcia i niepokoju. Taka terapii pozytywnie wpływa na sferę emocjonalną, poznawczą oraz społeczną. U dzieci kontakt z tymi zwierzętami pozytywnie wpływa na rozwój ruchowy i pewność siebie. Alpakoterapia jest szczególnie polecana u osób z nerwicą, zaburzeniami lękowymi, autyzmem, ADHD czy zespołem Downa. Kierowana jest również do wszystkich osób, którzy są chętni kontaktu ze zwięrzatami.

Kosz alpakoterapii w Polsce to okolo 100 zł za godzinę zajęć indywidulanych oraz od 400 do nawet 1000 zł za zajęcia grupowe- oczywiście zależne jest to od liczebności grupy.

alpaka1.jpeg

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


alpakoterapiapani ciociaalpakiroztoczezajęcia dla dziecimiejsce marzeńspełnianie marzeń

Inne posty

Okładka Karmienie Ptaków w Mieście: Przygoda Przedszkolaka z Drobinkami Miłości

Karmienie Ptaków w Mieście: Przygoda Przedszkolaka z Drobinkami Miłości

W Polskich miastach możemy spotkać wiele pięknych gatunków ptaków. Są to m.in. wróble, sikorki, rudziki, a także kawki, gołębie, czy wrony. Każdy z tych gatunków ma swoje ulubione przysmaki, więc karmienie jest szansą na zobaczenie różnorodności przyrodniczej.

Pani Ciocia
Pani Ciocia
Okładka Jak przygotować się do nadchodzącego roku przedszkolnego?

Jak przygotować się do nadchodzącego roku przedszkolnego?

Wakacje w pełni, lecz trzeba zacząć myśleć o nadchodzącym roku szkolnym. Ważne jest aby dobrze się do niego przygotować.

Pani Ciocia
Pani Ciocia