Charakterystyka przedszkola prywatnego | Pani Ciocia - Blog przedszkolny dla nauczycieli i rodziców

Pani Ciocia.

Charakterystyka przedszkola prywatnego

Angelika Tkocz

Przedszkole publiczne jest często pierwszym wyborem dla rodziców, dlatego trudno się do niego dostać, szczególnie w dużych miastach. Alternatywą są przedszkola prywatne, czyli

niepubliczne.

Takie placówki mają zapewniony podstawowy program nauczania, a ponadto

oferują wiele zajęć dodatkowych,

takich jak: basen, taniec czy języki obce, a także kółka zainteresowań z różnych dziedzin. Zdarza się, że można zapisać dziecko do

przedszkola o specjalnym profilu,

np. językowym, sportowym lub muzycznym.

plac zabaw.jpeg

Coraz częściej przedszkola prywatne są zlokalizowane w przyjaznych budynkach znajdujących się niedaleko zielonych terenów. Wpływa to na dobre samopoczucie dzieci, które często wychodzą na spacery, a nawet mogą prowadzić specjalnie posadzony na terenie przedszkola ogródek.

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


przedszkoleprzedszkole niepublicznepani ciocia

Inne posty

Gotowość szkolna

W ocenie gotowości dziecka do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej pomoże rodzicom informacja o poziomie przygotowania dziecka do edukacji szkolnej, przygotowana przez nauczyciela w przedszkolu, a także wg potrzeby opinia specjalistów z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej.

Angelika Tkocz

Ocenianie w szkole

Jak już wiemy, ocenianie w szkołach zmieniało się na przestrzeni lat. W tym artykule chciałabym przedstawić obecne sposoby oceniania jakie możemy spotkać w dzisiejszych szkołach.

Angelika Tkocz