Adaptacja Cioci w żłobku | Pani Ciocia - Blog przedszkolny dla nauczycieli i rodziców

Pani Ciocia.

Adaptacja Cioci w żłobku

Angelika Tkocz

Adaptacja Cioci w żłobku??

Na ogół wydaje się bardzo prostą sprawą.. A czy jest to takie łatwe jak nam się wydaje ??

Otóż nie jest to prosta sprawa. Mam wrażenie że w przedszkolu czy szkole jest o wiele prościej niż w żłobku. Dzieci są o wiele mniejsze i mają całkowicie inne potrzeby niż dzieci starsze. To jak będziemy pracować w żłobku i jak się do tego przygotujemy będzie wyrokowało na to jak postrzegać nas będą dzieci i rodzice. Ważnym elementem jest przygotowanie (kurs, studia). Kolejną ważną sprawą jest poznanie funkcjonowanie placówki. Moim zdaniem bez tego ani rusz. Na końcowym etapie dopiero wchodzimy w grupę i poznajemy naszych podopiecznych- co nie jest takim prostym zadaniem :) W moim przypadku było to tak.. Pierwszego dnia dzieci się ode mnie odsuwały, bały się i płakały jak tylko się do nich zbliżyłam. Co mocno mnie zaniepokoiło bo przecież nic takiego nie robiłam żeby się mnie do takiego stopnia bały. Ale już teraz wiem, że to tylko kwestia przyzwyczajenia do nowej osoby i sposobu jej bycia. Moi Drodzy nie dajmy się ześwirować. Każde dziecko jest inne ale także każda Ciocia jest inna. Dziecko też potrzebuje czasu aby się oswoić z nową Ciocią. Ważne jest aby dowiedzieć sie co nieco o dzieciach od szefowej, od innej Cioci a nawet od samych rodziców. Nie bójmy się pytać. Kto pyta nie błądzi :)

Podaj swój email,

to nam pozwoli wysyłać przygotowane karty pracy!


żłobekadaptacjadzieckopaniciociaciociazabawanowe_miejsce

Inne posty

Dzień Dziecka u Pani Cioci

Z okazji Dnia Dziecka na Zamojskim rynku były zorganizowane różne atrakcje dla dzieci. Tłum dzieci brał udział w różnych konkursach, zawodach, tańcach.. Mogli wygrać naprawdę fajne nagrody :)

Angelika Tkocz

Pierwsza wizyta u logopedy oraz diagnoza logopedyczna

Ważne jest to aby rodzic był w 100% szczery w przekazywaniu informacji o jakie pyta logopeda. Jest to ważny element, ponieważ nie jesteśmy w stanie po pierwszym spotkaniu wyłapać wszystkich elementów, jakie dostrzegli rodzicie na przestrzeni całego życia dziecka.

Angelika Tkocz